Ako bezpečná je cesta, po ktorej jazdíš?
Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku. Kde sa za posledné tri roky zhoršila, ako úsek hodnotí Slovenská správa ciest a ako vychádza voči ostatným cestám svojej triedy.
13 926nehôd na cestách v rokoch 2023 až 2025
0,26nehody na km a rok, priemer všetkých tried
18 185km ciest D až III. triedy
−2 %zmena oproti 2020 až 2022 na cestách D až II. triedy
Načítavam mapu
Najväčšie zhoršenie
Zmena nehôd 2023 až 2025 oproti 2020 až 2022, úseky s aspoň 10 nehodami.
- 1 I/18 km 92,6 až 94,6 · Liptovský Mikuláš +151 %zmena
- 2 I/74 km 9,3 až 11,4 · Humenné +150 %zmena
- 3 II/593 km 0,0 až 5,7 · Nitra +125 %zmena
- 4 I/18 km 228,5 až 230,5 · Prešov +120 %zmena
- 5 D2 km 57,6 až 60,9 · Bratislava IV +69 %zmena
- 6 I/11 km 33,2 až 36,9 · Žilina +67 %zmena
- 7 II/584 km 44,6 až 46,7 · Liptovský Mikuláš +61 %zmena
- 8 II/487 km 21,8 až 23,8 · Čadca +56 %zmena
Najvyššia nehodovosť na dopravu
Nehody na milión vozidlo-km, teda oproti tomu, koľko áut po úseku jazdí.
- 1 II/426 km 2,3 až 4,4 · Skalica 2,03na mil. voz-km
- 2 III/3446 km 0,0 až 2,1 · Prešov 1,59na mil. voz-km
- 3 III/3177 km 5,5 až 8,8 · Sabinov 1,48na mil. voz-km
- 4 II/548 km 20,7 až 23,2 · Košice - okolie 1,35na mil. voz-km
- 5 I/65 km 27,2 až 29,8 · Zlaté Moravce 1,17na mil. voz-km
- 6 II/514 km 0,0 až 2,9 · Hlohovec 1,14na mil. voz-km
- 7 I/75 km 156,5 až 158,7 · Veľký Krtíš 0,93na mil. voz-km
- 8 I/74 km 9,3 až 11,4 · Humenné 0,90na mil. voz-km
Najviac nehôd na kilometer
Nehody na km a rok, priemer 2023 až 2025.
- 1 I/64 km 64,1 až 68,0 · Nitra 6,55na km a rok
- 2 I/20 km 0,0 až 2,1 · Košice I 6,45na km a rok
- 3 I/18 km 226,5 až 228,5 · Prešov 5,78na km a rok
- 4 I/19 km 0,0 až 2,3 · Košice III 5,56na km a rok
- 5 I/74 km 9,3 až 11,4 · Humenné 5,15na km a rok
- 6 I/16 km 207,7 až 210,1 · Košice IV 5,12na km a rok
- 7 I/18 km 92,6 až 94,6 · Liptovský Mikuláš 4,65na km a rok
- 8 I/18 km 228,5 až 230,5 · Prešov 4,64na km a rok
Kraje a okresy
Nehody na km a rok v rokoch 2023 až 2025, všetky triedy ciest spolu.
Banskobystrický kraj
0,19 nehody na km · −5 %
Bratislavský kraj
0,26 nehody na km · +2 %
Košický kraj
0,26 nehody na km · +19 %
Prešovský kraj
0,29 nehody na km · 0 %
Trenčiansky kraj
0,21 nehody na km · −33 %
Podľa triedy ciest
Slovensko spolu, nehody 2023 až 2025.
- D 559 km984 nehôd za 3 roky 0,59na km a rok · −23 %
- R 347 km516 nehôd za 3 roky 0,50na km a rok
- I 3 336 km5 798 nehôd za 3 roky 0,58na km a rok · −2 %
- II 3 614 km3 170 nehôd za 3 roky 0,29na km a rok · −1 %
- III 10 329 km3 458 nehôd za 3 roky 0,11na km a rok